Réservez l'achat de votre chalet locatif

auprès du constructeur désigné
[CZ] V Kanadě má vzniknout největší geotermální laguna na světě

[CZ] V Kanadě má vzniknout největší geotermální laguna na světě

Lire l'article complet sur stoplusjednicka 

V srdci panenské kanadské rezervace v Charlevoix má vyrůst největší geotermální laguna na světě. Celková plocha rekreačního komplexu má pokrýt 1 200 m² a nabídnout má stovky ubytovacích kapacit. Inspirací projektantům z quebecké společnosti geoLagon, která za celým projektem stojí, jsou slavné geotermální minerální lázně Modrá laguna, nacházející se v lávových polích na Islandu.

Vodu v laguně má na stálou teplotu 39 °C ohřívat komplexní energetický ekosystém, složený z geotermálních, biomasových, fotovoltaických a slunečních technologií. Díky rekuperaci a filtraci dešťové vody má navrhovaný komplex snížit spotřebu podzemní vody o 90 až 95 %, ve srovnání s podobnými projekty jinde ve světě. Kolem geotermální laguny má vzniknout soběstačná rekreační vesnice. Laguna má podle plánů architektů splynout s přírodou a stovky okolních chatek mají vytvořit jedinečnou udržitelnou komunitu nazvanou Soleils Village.

Projekt je plánován do tří etap – během první fáze má v místě vyrůst 150 chatek vybavených solárními panely. V druhé fázi má vzniknout obří geotermální laguna a v závěrečné etapě dalších 150 bytových jednotek. Ty budou určené k přímému prodeji i k pronájmu. Zahájení výstavby je aktuálně plánované na březen 2023 s tím, že po dokončení projektu by mohly vzniknout tři podobné laguny v dalších částech Kanady.

 

Lire l'article complet sur stoplusjednicka

Translation missing: fr.general.search.loading