Invest in a Airbnb chalet

with the designated builder

[PL] Kanadyjczycy tworzą ekologiczne baseny przyszłości. Niestraszna sroga zima

Read complete article on cyfrowa.rp.pl

W miejscowości Charlevoix, 45 minut jazdy od Quebecu, powstanie kompleks odkrytych, naturalnych basenów, wyposażony w zgłoszony właśnie do opatentowania system ogrzewania. Ma on utrzymać cały rok temperaturę wody na poziomie 39 st. C.

Michał Duszczyk

Jak donosi serwis New Atlas, właściciel kompleksu Louis Massicotte ma plan, by finalnie w Kanadzie zbudować cztery takie laguny. Projekt, nazwany GeoLagoon, będzie wykorzystywał prawdziwym miks energetyczny do zasilania i ogrzewania kompleksu – energią fotowoltaiczną i geotermalną, a także z biomasy. Zastosowany ma być również nowatorski system odzyskiwania ciepła z kanalizacji. W ośrodku, poza zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 12 tys. mkw., znaleźć mają się setki ekologicznych domków, które wtopią się w naturalne otoczenie.

Mieszkańcy wioski do dyspozycji mają mieć galerię sztuki, ośrodki narciarskie i golfowe, a nawet obserwatorium wielorybów. Budowa pierwszej kanadyjskiej geotermalnej laguny, największej na świecie (dotąd najbardziej okazała działała na Islandii), ruszy w marcu przyszłego roku. Realizacja inwestycji potrwa 18 miesięcy.

Read complete article on cyfrowa.rp.pl

Translation missing: en.general.search.loading