Invest in a Airbnb chalet

with the designated builder
[PL] To największa na świecie geotermalna laguna. Wszyscy będą zazdrościć

[PL] To największa na świecie geotermalna laguna. Wszyscy będą zazdrościć

Read complete article on Geek Week  

Kanadyjczycy już niedługo będą mogli się cieszyć niewiarygodną laguną, która nawet w czasie zimy utrzymywać będzie przyjemne odprężające temperatury - to największa konstrukcja tego typu, a na dodatek niezależna energetycznie.

Kanada pozazdrościła Islandii jej słynnych geotermalnych uzdrowisk i postanowiła stworzyć jedną u siebie, a mowa o geoLagon, które ma być atrakcją dla turystów chcących zrelaksować się w ciepłej wodzie na świeżym powietrzu, również zimą, a przy okazji podziwiać niewiarygodne widoki. Geotermalna laguna zaplanowana dla gminy Charlevoix ma być największą tego typu na świecie i składać się nie tylko z "basenu" z ciepłą wodą, ale i samowystarczalnej energetycznie wioski letniskowej z ok. setką domków.

Relaks w ciepłej wodzie... nawet w środku zimy

Sam zbiornik wodny zajmować będzie powierzchnię 12 tys. metrów kwadratowych i zapewni temperaturę 39℃, pozwalając mieszkańcom i turystom uciec nieco od niskich temperatur, które zimą spadają tu mocno poniżej zera. Jak przekonują pomysłodawcy, woda będzie ogrzewana przez ekosystem energetyczny składający się z systemów geotermalnych, biomasy, fotowoltaiki i energii słonecznej, wraz ze zbiornikiem termicznym pod podstawą laguny do przechowywania ciepła.

KOMENTUJE W WYPOWIEDZI DLA SERWISU NEW ATLAS WŁAŚCICIEL I DYREKTOR GENERALNY GEOLAGON, LOUIS MASSICOTTE.

Co więcej, właściciel przekonuje, że w przyszłości ma plan, by laguna i wioska, m.in. za sprawą takich technologii, jak odzysk ciepła z wody ściekowej, zostały dostawcą energii. Nie bez znaczenia będą tu również wspomniane chatki, na których zostanie zastosowana okładzina fotowoltaiczna - niemniej na ten moment celem jest samowystarczalność.

ELON MUSK CHCE INSTALOWAĆ STARLINK NA SZKOLNYCH AUTOBUSACH. A PRĘDKOŚĆ INTERNETU SPADA...
I wygląda na to, że chociaż do realizacji projektu minie jeszcze sporo czasu, bo budowa rozpocznie się w marcu przyszłego roku i potrwa nawet 18 miesięcy, to zainteresowanie jest ogromne. Louis Massicotte twierdzi, że blisko 80 proc. zaplanowanych dla wioski domków zostało już sprzedanych inwestorom, do celów własnych albo krótkoterminowego wynajmu.

I trudno się temu dziwić, szczególnie że geoLagon będzie znajdować się 45 min jazdy od miasta Quebec, gdzie na turystów czekają przecież galerie sztuki, pola golfowe, ośrodki narciarskie czy liczne restauracje, więc jeśli znudzi im się moczenie, zawsze mają pod ręką dodatkowe atrakcje.

 

Read complete article on Geek Week  

Translation missing: en.general.search.loading